REJESTRACJA POJAZDÓW
Urząd, wydział komunikacji
Wszystkie formalności związane z pojazdami przeznaczonymi do rejestracji lub przerejestrowania we Wrocławiu i okolicach można załatwić w kilku Wydziałach Komunikacji. Część z nich do Wydziały należące do Urzędu Miasta, tj.:
- Centrum Obsługi Mieszkańca I (COM I) , ul. Gabrieli Zapolskiej 4
- Centrum Obsługi Mieszkańca II (COM II), Pl. Nowy Targ 1/8
- COM Magnolia Park, ul. Legnicka 58
- COM, al. Karkonoska 45
- COM Psie Pole, al. Kromera 44
W Wydziałach Komunikacji można załatwić formalności związane z pojazdami, pod warunkiem, że pojazd jest zakupiony na osobę fizyczną, lub osobę fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, która mieszka we Wrocławiu.
Dla wszelkich form Spółek i pojazdów zakupionych na Spółkę, których siedziba lub oddział jest zarejestrowany we Wrocławiu , tj.: Spółka z osobowością prawną (Sp.zo.o.), Spółkę Akcyjną S.A., Spółka jawna (Sp.J.), Spółka Komandytowa (Sp. K. ) oraz inne, przeznaczony jest Wydział Komunikacji COM III, przy ul. Bogusławskiego 10.
Czynności, które należy podjąć w związku z posiadanym pojazdem:
-w ciągu 30 dni od zakupu pojazdu jest obowiązek zarejestrowania pojazdu na siebie,
-w ciągu 30 dni od momentu sprowadzenia pojazdu na teren RP należy pojazd zarejestrować (data sprowadzenia pojazdu nie musi być równoznaczna z datą zakupu, dlatego należy pamiętać o terminach by uniknąć kary za ich niedotrzymanie),
-jeśli pojazd nie może być przerejestrowany, ponieważ z uwagi na uszkodzenia nie przejdzie badania technicznego i nie otrzyma pozytywnego zaświadczenia – należy dokonać zgłoszenia nabycia pojazdu- UWAGA!
Dotyczy tylko pojazdów już zarejestrowanych w Polsce, jeśli pojazd jest sprowadzony zza granicy nie ma takiej możliwości, by dokonać zgłoszenia nabycia. Jest to furtka, która pozwoli na uniknięcie kary od 200 zł do 1000 zł za niedotrzymanie terminów w związku z zakupionym pojazdem. Innymi słowy, jeśli zakupiony pojazd był zarejestrowany, lub nadal jest, za granicą to mamy tylko 30 dni na jego zarejestrowanie w Polsce, od momentu sprowadzenia na terytorium RP.
-w przypadku pobrania tablic próbnych (czerwone tablice) termin 30 dniowy się nie wydłuża, oznacza to, że jeśli były wydane próbne tablice, najczęściej w celu wykonania badania technicznego, należy zmieścić się w 30 dniach do momentu rejestracji stałej.
-zgłoszeniem zbycia, po zbyciu pojazdu na podstawie umowy kupna-sprzedaży, umowy darowizny itp. jesteśmy zobligowani do zgłoszenia tego faktu również w ciągu 30 dni, dotyczy także wyrejestrowania pojazdu w wyniku demontażu tzw. złomowanie.
Osoby zameldowane, lub zamieszkałe poza Wrocławiem mogą udać się do Wydziału właściwego do miejsca zamieszkania, czyli Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, przy ul. Kościuszki 131.
Czynności w Wydziale Komunikacji można załatwić osobiście, lub za pośrednictwem pełnomocnika. Oferujemy usługi w zakresie obsługi naszych Klientów w Wydziałach Komunikacji we Wrocławiu, Rawiczu, Lesznie i okolicach. Działamy na podstawie upoważnienia otrzymanego od Klienta. Kompletujemy wszystkie dokumenty, posiadamy formularze niezbędne do przeprowadzenia danej czynności, lub złożenia wniosku w danej sprawie. Poprzez skorzystanie z usług naszej firmy nie musisz stawić się osobiście w Wydziale Komunikacji.
Jak dostarczyć nam dokumenty?
1. Możemy spotkać się w jednym z naszych biur:
-Wrocław, ul. Piłsudskiego 13, biurowiec ASCO
-Rawicz, ul. Mikołajewicza 19b
2. Odbieramy dokumenty od naszych Klientów, w miejscach przez nich wskazanych.
3. Dojeżdżamy do Klienta.
4. Dostarczamy dokumenty pocztą.
Oferujemy usługę rejestracji samochodu w trybie PILNYM!
Oznacza to, że możemy załatwić wszelkie formalności w ciągu 24 h.
Po zakupie pojazdu jest wiele spraw, o których należy pamiętać, płatności, które należy dokonać, podatków, wniosków i wiele wiele innych. Warto zlecić te sprawy nam, by zaoszczędzić czas i nie popełnić błędu, który będzie w przyszłości wiele kosztował.
Ważne jest, by Klient skontaktował się z nami zaraz po zakupie pojazdu, by zmieścić się z wszystkimi sprawami w wyznaczonych przez Ustawodawcę terminach.
Procedury
Jakie są procedury przerejestrowania pojazdu?
1.
Szereg działań związanych z rejestracją pojazdów może zrealizować właściciel samochodu bądź też każda osoba przez niego wskazana poprzez upoważnienie.
2.
Czas na rejestrację pojazdu wynosi 1 miesiąc (30 dni) od daty nabycia pojazdu czy sprowadzenia na teren naszego kraju.
3.
Czas na złożenie stosownej deklaracji (wniosku) w dotyczącego podatku akcyzowego to 2 tygodnie (14 dni) od momentu wprowadzenia auta czy innych pojazdów na teren kraju RP.
SPRAWDŹ ZAKRES OFERTY USŁUGOWEJ NASZEJ FIRMY
Usługi rejestracji
damy znać, jakie konkretne dokumenty będą obligatoryjnie potrzebne do zrealizowania procedury rejestracji pojazdu,
zweryfikujemy skompletowane dokumenty,
przedstawimy koszty wstępne całego procesu oraz wysokość podatków,
podejmiemy się realizacji wszelkich wymaganych tłumaczeń dot. dokumentacji
w ramach umowy pełnomocnictwa, będziemy reprezentować Klienta w Wydziale Komunikacji i Urzędzie Skarbowym,
zapewnimy dojazd do Klienta, jeśli istnieje taka potrzeba.
JAKIE DOKUMENTY DO REJESTRACJI POJAZDU ZAKUPIONEGO W KRAJU?
Rejestracja
faktura (FV), umowa kupna-sprzedaży lub umowa darowizny,
dowód rejestracyjny, który posiada ważne badanie techniczne pojazdu,
karta pojazdu,
tablice rejestracyjne,
Rejestracja
JAKIE DOKUMENTY DO REJESTRACJI POJAZDU ZAKUPIONEGO ZA GRANICĄ?
dowód zakupu pojazdu, faktura lub umowa kupna-sprzedaży,
dowód rejestracyjny zagraniczny,
dokument będący potwierdzeniem wykonania pierwszego badania technicznego samochodu w Polsce,
tablice rejestracyjne zagraniczne (jeśli Klient posiada),
zaświadczenie, które potwierdza opłatę podatku akcyzowego.