Ubezpieczenia komunikacyjne, OC, AC, NNW, Assistance - Wrocław – Rawicz

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ - OC

Samochód

Warto dobrze się ubezpieczyć. Żeby znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczeniową zgłoś się do nas, a pomożemy dopasować ubezpieczenie OC do Twoich potrzeb. 

CENY POLIS OC

Ceny

Ceny składek za polisę OC mogą się różnić w zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Współpracujemy z kilkudziesięcioma firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu z łatwością znajdziemy najlepszą ofertę cenową. Często Klienci zgłaszają się do nas z prośbą o znalezienie najtańszego OC- to żaden problem. Skontaktuj się z nami, a dowiesz się ile możesz zaoszczędzić na swojej polisie. 

Współpraca

WSPÓŁPRACUJEMY Z WIELOMA TOWARZYSTWAMI UBEZPIECZENIOWYMI:

Proama - Ubezpieczenia od 1900r.
Generali - Ubezpieczenia, emerytury, inwestycje
Warta - Logo
Ergo Hestia - Szeroki Wachlarz Ubezpieczeń

Obowiązek

KTO MA OBOWIĄZEK POSIADANIA POLISY OC I JAKIE GROŻĄ KARY ZA JEJ BRAK

OC to obowiązkowe ubezpieczenie dla każdego posiadacza pojazdu, które pokrywa koszty związane z wyrządzoną szkodą. Nie warto oszczędzać na polisie OC, gdyż za jej brak grożą wysokie kary z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego oraz przy wypadku lub stłuczce jesteś narażony na płacenie za wyrządzone szkody z własnej kieszeni.  

Tabela opłaty karnych na rok 2021 za brak OC

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Pamiętajmy, że OC nie zadziała, gdy szkodę wyrządzimy sobie sami. W takim wypadku będziemy musieli naprawić samochód na własny koszt, chyba że mamy wykupioną polisę Autocasco (AC)

Kiedy?

KIEDY ROZPOCZYNA SIĘ OBOWIĄZEK POSIADANIA OC?

Od dnia zakupu pojazdu zarejestrowanego w kraju jesteśmy zobowiązani do posiadania ważnej polisy OC. Jeśli polisa poprzedniego właściciela jest nadal ważna, możemy z niej korzystać do końca trwania ochrony ubezpieczeniowej. WARTO jednak zwrócić uwagę na stan opłacenia polisy, terminy ewentualnych rat. Niektóre firmy prowadzą tzw. rekalkulację dla nowego właściciela. Rekalkulacja może skutkować dopłatą do polisy dla nabywcy pojazdu. 

Jeśli w dniu zakupu polisa OC jest nieważna, należy ją niezwłocznie zawrzeć. 

Jeżeli samochód jest nowy, zakupiony od dealera lub sprowadzony zza granicy- polisę należy wykupić najpóźniej w dniu pierwszej rejestracji.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy ubezpieczenie OC zawsze warto wybrać w najtańszej wersji?

Niekoniecznie. Firmy oferujące OC często swoje reklamy opierają na argumencie najniższej ceny. Jednak warto rozważyć dodatkowe opcje, które mogą okazać się potrzebne w trakcie trwania polisy OC. Taką sytuacją jest wyjazd zagraniczny i obawa przed awarią auta w trasie. Warto wtedy zastanowić się nad zakupem OC w firmie, która oferuje assistance na 15 lub 30 dni z opcją holowania w PL lub za granicą. Towarzystwa, które oferują tego typu produkty to np. WARTA, HDI czy GENERALI. Jeśli decyzja padnie na polisę w MTU, a w międzyczasie pojawi się plan wyjazdu wakacyjnego do Chorwacji- nie będzie możliwości dokupienia ubezpieczenia assistance za granicą.

Zainteresowany/a?

Jesteś zainteresowany/a naszą ofertą? Chcesz się dowiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!